MAREK FROŃDA

Marek Frońda ur. 04.08.1980r. Jest absolwentem Policealnej szkoły Detektywów i pracowników ochrony O'CHIKARA we Wrocławiu. To właśnie tam pod okiem świetnych trenerów Krzysztofa Koprowskiego oraz Mirosław Meńkarskiego zafascynował się sztukami walk,  samoobroną oraz technikami interwencji. Po zakończeniu nauki postanowił swoją drogę życiową związać ze służbami mundurowymi. W 2003 roku ubrał mój pierwszy zielony mundur i założył zielony Beret  i szybciej zabiło serce. Trafiłem do ŁOSG w Lubaniu do Kompani
Obwodowej, może nie bezpośrednio, ale pod skrzydła przyjaciela, mentora i nauczyciela Andrzeja Brzozowskiego. Niezapomniany rok służby ojczyźnie, szkolenia w różnych dziedzinach walki i taktyki oraz morza przygód. Kolejny etap szkolenia i przygody z mundurem to 8 miesięcy w COSSG w Koszalinie i kolejna osoba, która kształtowała jego osobowość i doskonaliła warsztat związany z taktykami i technikami interwencji - Marek Woszczatyński, człowiek legenda w SG. Po powrocie do macierzystej jednostki i krótkim epizodzie na granicy,  spełniły się jego marzenia i trafił do Plutonu Specjalnego KO. W trakcie służby w SG ukończył szkolenie specjalistyczne z zakresu szkolenia wysokościowego oraz taktyki i techniki według systemu EBF. To właśnie on pokazał mu Rodzinę Samuraja i wspaniałego szkoleniowca jakim jest sensei Jacek Jaworski. Od 2007 roku został przyjęto do wielkiej rodziny jaką jest Samuraj Lubań  i do chwili obecnej udziela  się i tam trenuje. 
W trakcie dalszej służby zmienił mundur z zielonego na niebieski i w chwili obecnej pełni służbę w Komisariacie Policji w  Gryfowie Śląskim. W policji kończy m.in.   w Szkole Policji w Pile  kurs instruktorów taktyki i techniki interwencji policyjnych  oraz pałki służbowej typu "TONFA". W chwili obecnej posiada brązowy pas -  2 kyu. W 2014 roku została mu powierzona w ramach KS Samuraj Lubań - Sekcja Karate Lubań, gdzie zajmuje się szkoleniem najmłodszych członków rodziny samuraja. Pod jego okiem poznają podstawy i stawiają nieśmiałe kroki na ścieżce ku mistrzostwu. W trakcie kariery zawodniczej zdobywa  I m. na IV otwartych Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w Karate w kategorii kumite,  oraz III miejsce w kategorii kata. W roku 2013 podczas  Dolnośląskiego Turnieju Samuraja w Karate  w Lubaniu zdobywa  w swojej kategorii wiekowej  I miejsce w kumite oraz III w kata.

 

Logo