ROBERT CYMERMAN

Robert Cymerman ur. 01.09.1975 r. Karate trenuje od  1989 r., gdzie swoją przygodę rozpoczął w TKKF Księginki Lubań u trenera Jacka Jaworskiego. Następnie trenował w UKS Samuraj Lubań, gdzie w roku 2006  zdobył swój pierwszy czarny pas - I Dan u legendarnego mistrza shihana Kennetha Funakoshiego. Od 2000 roku wpólnie ze swoim trenerem Jackiem Jaworskim prowadził UKS Samuraj Lubań, jaki instruktor asystent. Przez wiele lat prowadził zajęcia w Sekcji Karate Henryków, w Sekcji Karate Lubań, w Sekcji Karate Kościelnik oraz w  Sekcji Karate Pisarzowice. W roku  2007 zdobył uprawnienia instruktora sportu i Karate Shotokan. Posiada uprawnienia i licencję  sędziowską II stopnia w Karate Shotokan FSKA. Był finalistą różnych turniejów i zawodów, zarówno lokalnych, jak też strefowych, ogólnopolskich, a także międzynarodowych.  Ma w swoim dorobku sportowym  znaczne osiągnięcia, jak  w-ce mistrzostwo  Polski w Karate Shotokan FSKA 2010 w konkurencji  kata seniorów,  II miejsce  w Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate FUNAKOSHI CUP 2008 im. Leszka Drewniaka, czy też  III m.  w Mistrzostwach Powiatu Lubańskiego w roku 1994., a także w-ce mistrzostwo   Polski w kata seniorów w 2010 r., oraz IV m. w kategorii Kumite Seniorów na Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan Polska, Karpacz 2010. 

W latach  2004 - 2012 piastował  funkcję  sekretarzem klubu UKS Samuraju Lubań, a także był  kierownikiem Sekcji Karate Pisarzowice.

Ze względu na sprawy losowe i wyjazd zagraniczny, od 2013 roku nie prowadził zajęć w KS Samuraj Lubań i jest członkiem honorowym klubu.  
 


Logo