SPRAWOZDANIE Z POLISH OPEN CUPRUM CUP LEGNICA 2018

CUPRUM CUP INTERNATIONAL POLISH OPEN  LEGNICA   -  17-18.11. 2018 

W dniach 17-18.11.2018 r. w Legnicy odbył  się międzynarodowy turniej karate International  Karate Cuprum Cup Polish Open  2018, zorganizowana przez klub sportowy Tora Legnica. W zawodach wzięło udział ponad 200  zawodników z Polski i Czech. Nie zabrakło tam również reprezentacji z KS Samuraj Lubań, gdzie na turniej pojechali najlepsi zawodnicy z klubu, finaliści Lubańskiej Gali Samuraja w składzie – Oliwia Sławińska, Olivia Włodarska D”onofrio, Amelia Gruganiec, Amelia Jędrych, Mikołaj Jaworski, Wiktor Jaworski, Filip Pierzak, Maksymilian Galiński, Fryderyk Haik pod nadzorem trenerów – Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego. I tym razem zawodnicy z samuraja nie zawiedli, dzielnie walcząc o swój finał w poszczególnych konkurencjach wiekowych,  zdobywając swoje medale – 1 złoty, 12 srebrnych i 7 brązowych medali, łącznie 20 medali .

W finale tego turnieju znaleźli się niemal wszyscy zawodnicy z KS Samuraj Lubań, reprezentując tym samym bardzo dobry poziom szkoleniowy i przygotowanie.

Kolejno swoje medale w poszczególnych konkurencjach wiekowych zdobywali:

·         Mikołaj Jaworski – I m. w Kumite  ind., III m. w Kumite druż. ;
·         Filip Pierzak – II m. w Kata; III m. w Kumite druż. ;
·         Maksymilian Galiński – II m. w Kata, III m. w Kumite druż.
·         Fryderyk Haik – II m. w Kata, II m. w Kumite ind.;
·         Wiktor Jaworski – III m. w Kata;
·         Amelia Jędrych – II m. w Kata Team, II m. w Kumite ind., III m. w Kata;
·         Amelia Gryganiec – II m. w Kumite ind., III m. w Kata, III m. w Kumite druż. ;
·         Olivia Włodarska D”onofrio – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata, III m.
          w Kumite druż. ;
·         Oliwia Sławińska – II m. w Kumite ind., II m. w Kata Team, III m. w Kata; III m. w Kumite
          druż. ;

Ostatecznie KS Samuraj Lubań uplasował się na 6 miejscu w  rankingu całego turnieju na 19 klubów z Polski i Czech, co z pewnością daje dobre rokowania do przyszłych powołań do kadry narodowej i pokazuje dobry cykl treningowy.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą promocję naszego regionu i samego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za poświęcenie, oddanie i dobre przygotowanie zawodników na różnych etapach ich rozwoju – Tomaszowi Podbuckiemu, Elżbiecie Kordyka, Sylwii Smajda, Markowi Frońda, Sławomirowi Bartniak i Jackowi Jaworskiemu.

Dziękujemy także rodzicom naszych zawodnikom za partycypowanie w kosztach wyjazdu oraz Państwu Haik, Pierzak, Jaworkim i  Galińskim w pomocy podczas wyjazdu, transporcie i sprawowanie opieki nad zawodnikami  podczas zawodów.
 Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Nadleśnictwu Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław, Firmie Autoczęścionline24.pl Berlin, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz klubowi Viktoria w Lubaniu,  a także za bardzo dobra współpracę Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.

 
 • 0
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 4
  4
 • 5
  5
 • 6
  6
Data: 22.11.2018 r.
Logo