XVII TURNIEJ SAMURAJA W KARATE - LUBAŃ

 • 10
  10

XVII TURNIEJ  SAMURAJA  W KARATE  -  LUBAŃ 2021 
 
W dniu 11.12.2021 r. w Lubaniu odbył się XVII Turniej Samuraja w Karate Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym przez KS Samuraj Lubań przy współpracy z Klubem Victoria Lubań. W zawodach wzięło udział łącznie 41 zawodników z Naszego klubu z Sekcji Karate Lubań, Sekcji Karate Pisarzowice i Sekcji Karate Świeradów Zdrój wraz ze swoimi rodzicami, najbliższymi i przyjaciółmi.
Głównym celem turnieju było propagowanie Karate wśród mieszkańców Powiatu Lubańskiego, a także nabycia doświadczenia w startach w zawodach Karate oraz wyłonienie najlepszych zawodników klubu w poszczególnych konkurencjach i rocznikach w powiecie.

Łącznie rozegrano 14 konkurencji  - dla najmłodszych rozegrano konkurencje pierwszego kroku - Kihon oraz  Fantom, a dla starszych i zaawansowanych zawodników tradycyjnie w kata i kumite. Każdy z finalistów otrzymał medal oraz dyplom, a za pierwsze miejsce także puchar. Zawody sędziowali szkoleniowcy z KS Samuraj Lubań w składzie –  Tomasz Podbucki, Stanisław Urbańczyk, Sławomir Barniak, wraz z asystentami - Amelią Jędrych, Amelią Gryganiec, Jakubem Jaworskim pod nadzorem Jacka Jaworskiego.  Obsługę medyczną sprawował ratownik medyczny Sławomir Barniak.

Każdy z zawodników miał możliwość wystartowania w dwóch konkurencjach. Dla zawodników początkujących, którzy w tym roku szkoleniowym rozpoczęli swoją przygodę w Karate rozegrano konkurencje Kihon- wybrane podstawowe techniki Karate oraz zastosowanie tych technik na Fantomie (ruchomym, stojącym worku). Natomiast zawodnicy zaawansowali startowali w konkurencjach Kata i Kumite.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników  i dziękujemy za dobrą promocję naszego klubu. Dziękujemy także wszystkim instruktorom KS Samuraj Lubań za dobre przygotowanie zawodników do zawodów na różnych etapach ich rozwoju – Sekcja Karate Lubań i Pisarzowice - Tomaszowi Podbuckiemu,  Sekcja Karate Świeradów Zdrój - Stanisławowi Urbańczyk i Sławomirowi Bartniak oraz współprowadzącemu wszystkie sekcje - szefowi wyszkolenia KS Samuraj Lubań  Jackowi Jaworskiemu.

Bardzo dziękujemy  klubowi Victoria Lubań,  za bardzo dobrą, co dzienną współpracę i możliwość organizacji zawodów, a także tym, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. dla  miasta Lubań, gminy Lubań, miasta Świeradów Zdrój, miasta i gminie Nowogrodziec, Nadleśnictwa Świeradów,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław,  Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Dyrekcji  Szkoły  w Pisarzowicach i Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.   
     
 
 
                                                                     Zarząd KS Samuraj Lubań

 
 
Detect language » Polish
 
 • 1
  1
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 4
  4
 • 5
  5
 • 6
  6
 • 7
  7
 • 8
  8
 • 9
  9
Data: 11.12.2021 r.
Logo