IZERSKIE ZGRUPOWANIE SAMURAJA I IZERSKA GALA SAMURAJA - ŚWIERADÓW ZDRÓJ 2023

ZGRUPOWANIE I IZERSKA GALA SAMURAJA  - ŚWIERADÓW ZDRÓJ 2023

W dniach 08-09.12,2023 r. w Świeradowie Zdroju odbyła się Izerska Gala Samuraja w Karate. W zgrupowaniu uczestniczyli zawodnicy z poszczególnych sekcji Samuraja z Lubania, Nowogrodźca i Świeradowa Zdroju. W pierwszym dniu zmagań zawodnicy doskonalili się w przepisów sędziowskich WKF w części teoretycznej oraz praktycznej dot. startów w zawodach sportowych – gdzie omówiono punktację, gesty i wskazania sędziów w kumite sportowym oraz w kata, jak też sposób zachowania się na tatami w obu konkurencjach, a przy okazji mieli możliwość rozłożyć matę i na niej potrenować. Jak się okazało, zupełnie inaczej jest startować na macie w Karate, a zwłaszcza w Kata.

 

W drugim dniu zmagań przeprowadzono turniej Karate dla zawodników z Samuraja, w którym uczestniczyło 76 zawodników, gdzie rozegrano 13 konkurencji w 4 kategoriach – Kichon, Fantom (worek), Kata i Kumite, z podziałem na wiek zawodników, z ukierunkowaniem dla zawodników początkujących w ramach konkurencji pierwszego kroku oraz zadbano także o mastersów, którzy także mieli możliwość sprawdzić się i wystartować. Zarówno zgrupowanie, jak też zawody poprowadzili trenerzy i instruktorzy KS Samuraj Lubań – Stanisław Urbańczyk, Sławomir Bartniak, Robert Banach, Jakub Jaworski pod nadzorem Jacka Jaworskiego. Wsparcia w sędziowani wśród najmłodszych zawodników udzielili im także zaawansowani zawodnicy - Hubert Urbańczyk, Lubomir Leszczyński, Oliwier Leszczyński i Filip Daszko. za co bardzo dziękujemy.

W samum turnieju współuczestniczyło także wielu rodziców, którzy licznie przybyli i kibicowali a także czynnie wsparli organizatorów w przedsięwzięciu, za co im serdecznie dziękujemy!

 

Szczególne podziękowania kierujemy dla Gminy Świeradów Zdrój, które składamy na ręce p. Burmistrza Rolanda Marciniak za opiekę, troskę i wsparcie finansowe naszej działalności sportowej na terenie Świeradowa Zdroju. Dziękujemy także Dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju za możliwość przeprowadzenia w szkole zawodów oraz codzienne trenowanie.

 

Serdecznie zapraszamy na treningi Karate do Lubania, Świeradowa Zdroju i Nowogrodźca oraz treningi Boksu i Kick Boxingu w Centrum Szkoleniowym Samuraj Dojo w Lubaniu. Więcej na www.samuraj-luban.pl

 

Wspierają Nas:

Gmina Świeradów Zdrój , Gmina miejska Lubań, Gmina Nowogrodziec, Gmina Sulików, MSiT, Firma sportano.pl, Firma Sogaris, ZGIUK Lubań, Firma Krystian Góra Wszechsmak – Nowogrodziec, Stempel-Druk Andrzej Wrześniewski Lubań, IES Polska, Dan Sport Wrocław, Logotextil Adrian Kaniuch Lubań, serwis-maydai.pl i inni.

 

Wsparcie Medialne:

e-luban, Ziemia Lubańska, Przegląd Lubański, Notatnik Świeradowski, 24swieradow.pl

Detect language » Polish
 
Detect language » Polish
 
 
Detect language » Polish
 
 • 1
  1
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 6
  6
Data: 14.11.2023 r.
Logo