PRACOWITY MIESIĄC MAJ W SAMURAJU

PRACOWITY MAJ W SAMURAJU....

 

Centrum Szkoleniowe Mieszanych Sztuk Walk Samuraj Dojo w Lubaniu, w ramach którego działają kluby – Klub Sportowy Samuraj Lubań oraz Klub Sportowy Samuraj Nowogrodziec w Maju bieżącego roku przeprowadził szereg przedsięwzięć i szkoleń na terenie Powiatu Lubańskiego w Lubaniu oraz Świeradowie Zdroju oraz Powiatu Bolesławieckiego w Nowogrodźcu oraz Kruszynie, a także w Polsce.

Na co dzień systematycznie były prowadzone treningi z zakresu Karate, Boksu i Kick Boxingu w Lubaniu oraz Karate w Świeradowie Zdroju i Nowogrodźcu oraz Samoobrony w Kruszynie. Ponadto podjęto i zorganizowano dodatkowe treningi i zajęcia jak:

 

W dniach 10-11.05.2024 r. odbyło się Zgrupowanie Mieszanych Sztuk Walk Samuraja z udziałem ponad 100 zawodnioków ze wszystkich sekcji Samuraja z Lubania, z Radostowa, ze Świeradowa Zdroju i Nowogrodźca, gdzie gościem honorowym był soke dr Mirosława Kuświk, posiadacza 10 DAN Jiu Jitsu. Pierwszy dzień treningów odbył się w Świeradowie Zdroju, natomiast w drugim dniu zajęcia przeprowadzonow Centrum Szkoleniowym Mieszanycvh Sztuk Walk Samuraj Dojo w Lubaniu. W ramach zgrupowania odbyły się treningi Karate, Modern Combat, Jiu Jitsu, Systema oraz pokazowo Boksu i Kick Boxingu, prowadzone przez soke Mirosława Kuświk oraz Shihana Jacka Jaworskiego, w asyście instruktorów – Konrada Czanek, Stanisława Urbańczyk, Sławomira Bartniak, Jakuba Jaworskiego, Roberta Banach, Piotra Wawrzyniak i Kazimierza Rzeszuto. Każdy z uczestników mógł znaleźć swoją ulubioną dyscyplinę i skorzystać z doświadczeń trenerów. Zgrupowanie zakończyło się otrzymaniem certyfikatów.

 

W dniu 18.05.2024 r. w CSMSW Samuraj Dojo w Lubaniu przeprowadzonu warsztaty szkoleniowe i sparingi karate, w którym uczestniczyło 54 zawodników wybranych z poszczególnych sekcji samuraja oraz zawodnicy z Karkonoskiego Klubu Karate. Każdy z zawodników uczestniczył w treningach tematycznych z zakresu kumite, a dalej stoczył po kilka walk sędziowanych. Zawodnicy przyswajali sobie przepisy sędziowskie, jak też pracowali nad techiką oraz taktyką walk karate. Szkolenie przeprowadził shihan Jacek Jaworski, sensei Czesław Trzeciak oraz sensei Gregorz Praczyk w asyście instruktorów – Stanisława Urbańczyk i Jakuba Jaworskiego.

 

W dniu 18.05.2024 r. W Prudniku odbyły się prestizowe zawody - Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF w których startowało niemal 200 zawodników z 18 klubów.

KS Samuraj Lubań reprezentował Oliwier Leszczyński wraz z kierownikiem ekipy Lubomirem Leszczyńskim, który wywalczył 2 medale. Oliwier stoczył swoje kolejne walki w kategorii Kumite - 63 kg wygrywając je kolejno i ostatecznie zajał bardzo dobre II miejsce, pokonując na swej drodze m.in. zawodnika z Atemi Bielsko Biała Mikołaja Kapuśnik, ulegając w finale zawodnikowi z klubu Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji Arawashi Gabrielowi Putaj. Ponadto startował także w konkurencji Kata chłopców U18, zajmując ostatecznie brązowy medal. Na co dzień trenuję w Sekcji Karate Świeradów Zdrój, pod okiem trenerów - Jacka Jaworskiego oraz Stanisława Urbańczyk.

 

 

W okresie od 04.04.2024 do 23.05.2024 trenerzy samuraja przeprowadzili na terenie Powiatu Bolesławieckiego w miejscowości Kruszyn dwu miesięczny kurs "ABC Samoobrony dla Pań – Niepokonane", który trwał przez okres dwóch miesięcy, w którym uczestniczyło 54 Pań w różnym wieku. Kurs zakończono dniu 23.05.2024 r. wydając stosowne certyfikaty, przy udziale władaży Gminy Bolesławiec. W ramach kursu uczestniczki dowiedziały się jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, stresowych, podczas czynnej napaści, poznały podstawowe techniki obronne przed napastnikiem, w tym duszeniami, obchwytami, uderzeniami i kopnięciami. W zajęciach wzięło udział łącznie 54 osoby, w tym jednorazowo w treningach wzięli udział także partnerzy uczestników. Treningi przeprowadzono na terenie sali Zespołu Szkół w Kruszynie oraz terenowe na boisku, przy partnerstwie Gminy Bolesławiec i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie... Treningi przeprowadzili instruktorzy Centrum Szkoleniowego Mieszanych Sztuk Walk Samuraj Dojo, pod kierownictwem Shihana Jacka Jaworskiego.


 

 

W dniu 24.05.2024 roku, na zaproszenie z okazji Festynu Rodzinnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu, zawodnicy KS Samuraj Lubań wykonali pokazy sztuk walki z zakresu Karate i Boksu. Pokaz przygotowali i poprowadzili , przy bardzo dużej frekwencji publiczności, instruktorzy samuraja - sempai Jakub Jaworski oraz trener Kazimierz Rzeszuto.

 

W dniu 25.05.2024 r. w Karpaczu odbyły się zawody karate III SUDETES OPEN-KARATE GRAND PRIX, które zgromadziły ponad 320 uczestników z całej Polski oraz z Czech i Gruzji, gdzie rozegrano niema 600 osobo konkurencji. Zawodnicy walczyli w kata i kumite, gdzie za zdobyte miejsca otrzymali medale, puchary i dyplomy. W zawodach uczestniczyła także 24 osobowa reprezentacja KS Samuraj Lubań i KS Samuraj Nowogrodziec, która wywalczyła łącznie 12 medali, w tym 2 srebrne i 10 brązowych. Kierownikiem ekipy lubańskiego był senpai Jakub Jaworski, a świeradowskiej – senpai Lubomir Leszczyński.

 

 

W dniach 24-26.05.2024 r. odbyły się w Szczebrzeszynie Dni Kultury Japońskiej i Międzynarodowe Seminarium z okazji obchodów 35 lecia Polskie Centrum Jiu Jitsu Goshin Ryu. Na uroczystości przybyło i uświetniło obchody wielu znakomitych gości, których nie sposób wymienić, ze świata nauki, polityki, w tym przedstawicieli ambasady Japonii Pana Kenichi Kojima, ludzi sztuki, wspaniałego malarstwa o tematyce orientalnej oraz polskiej elity mistrzów i szkoleniowców różnych sztuk walk, wśród których mogli także uczestniczyć także przedstawiciele Samuraja – Shihan Jacek Jaworski oraz sensei Sławomir Bartniak.

Dla wszystkich uczestników był to wspaniały dzień związany z kulturą japońską, liczne występy zespołów nawiązujące do pokoju na świecie. Punktem kulminacyjnym było odsłonięcie "Słupa Pokoju", a dalej wspólna integracja podczas Seminarium i treningami, na które przybyli bardzo licznie uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami... Po uroczystościach przystąpiono do treningów szkoleniowych, które również proawadzili szkoleniowcy z samuraja.

 

 

 

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za pełne zaangażowanie, waleczność i godne reprezentowanie klubu, jak też swojego regionu i miast – Lubania, Świeradowa Zdroju i Nowogrodźca. Dziękujemy także rodzicom za pełne wsparcie, zaangażowanie, transport i pomoc podczas przedsięwzięć. Szczególne podziękowania kieruję do Wszystkich trenerów Samuraja, którzy stanęli na wysokości zadania, przeprowadzili w sposób bezpieczny treningi i włożyli w to ogrom pracy, wysiłku i serca. Dziękujemy także zaproszonym szkoleniowcom, którzy współ uczestniczyli w projektach.

 

Warto tażke wspomnieć, iż w dniu 27.04.2024 roku czterech instruktorów Samuraja – Stanisław Urbańczyk, Sławomir Barniak, Jakub Jaworski i Jacek Jaworski ukończyło z wynikiem pozytywnym kurs instruktorów Samoobrony i Technik Interwencji, organizowanym przez Uniwersytet Kaliski w Kaliszu, tym samym kadra klubu rozwija się, kształci i nadaje nowe perspektywy szkoleniowe...

 

 

Dziękujemy za wsparcie:

Gmina Świerdów Zdrój , Gmina miejska Lubań, Miasto i Gmina Nowogrodziec, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Klub Victoria Lubań, Miejski Zespół Szkół w Świeradowie Zdroju, Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu, ZGIUK Lubań, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój, Firma Sogaris, Firma Sportano.pl i innym...

Polska Unia Karate i Dolnośląski Związek Karate WKF.

 

Wsparcie medialne:

eluban, Ziemia Lubańska, tv Świeradow Zdroj, Przegląd Lubański.

 

 

 

 

Szef wyszkolenia - Jacek Jaworski

 

 

 

 


 

Detect language » Polish
 
Detect language » Polish
 
 
Detect language » Polish
 
 
Detect language » Polish
 
 
Detect language » Polish
 
Data: 22.05.2024 r.
Logo