Sprawozdanie z II Sudetes Open Karpacz

II SUDETES OPEN KARATE GRAND PRIX 27.05.2023

W dniu 27.05.2023 r. w Karpaczu odbył się II turniej Karate Sudetes Open Karate Grand Prix, w którym rozegrano 495 konkurencji w Kumite, Kata I Kumite Fantom. Startowali zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. W zawodach  wzięła udział także młodsza  reprezentacja KS Samuraj, w zdecydowanej większości  z Sekcji Karate Świeradów Zdój, w składzie - Julia Budzińska, Michalina Szymańska, Hanna Leszczyńska, Eliza Wolska, Matesz Plit, Piotr Naskręt, Oliwier Leszczyński, Artur Dulkowski pod nadzorem trenera Jacka Jaworskiego i asystenta  Jakuba Jaworskiego oraz rodziców.  

Zawodnicy zdobywali swoje pierwsze szlify i doświadczenie  na macie, na większych zawodach, bardzo dobrze  zorganizowanych przez Karkonoski Klub karate Shotokan.  Wszyscy dzielnie walczyli, za coc serdecznie im dziękujemy.  Najmłodsi startowali w Kumite Fantom (praca na worku), a starsi walczyli w Kumite i Kata. Konkurencje były liczne i w mocnej obsadzie. Na wyróżnienie zasługuje Hanna Leszczyńska, która zacięcie walczyła, wygrywając po 4 walki, ustępując ostatecznie bardziej doświadczonej zawodniczce, plasując się tuż za podium i  to w dwóch konkurencja Kata U10 i U12, jak też Oliwier Leszczyński, który także wygrał swoje pierwsze walki w kumite chłopców U14 +50 kg. 


Bardzo pasjonujące walki stoczyła, po mimo młodego wieku ale z bagażem już doświadczeń,  Julia Budzińska, wygrywająć konkurencję  Kumite dziewcząt U12  - 35 kg, zdobywając złoty medal oraz brązowy medal w starszej wiekowo konkurencji Kumite dziewcząt 14 - 40 kg. Julia na co dzień trenuje w Sekcji Karate Lubań pod nadzorem trenerów - Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego.


Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi dziećmi, za wspólne chwile, kibicowanie i pomoc w obsłudze zawodników.

Wspierają nas, za co serdecznie dziękujemy - Gmina miejska Lubań, gmina Świeradów Zdrój, miasto i gmina Nowogrodziec, gmina Sulików, MSiT, Siłownia  Victor Lubań.
 
 
 
Detect language » Polish
 
 
Detect language » Polish
 
Logo