POLISH OPEN GRAND PRIX - BIELSKO BIAŁA 2017
W dniach 13-15.10.2017 r. w pięknej hali pod Dębowcem w Bielsku Białej odbył się największy w Polsce międzynarodowy turniej Karate olimpijskiego WKF - POLISH OPEN GRAND PRIX 2017. Organizatorem turnieju był Klub Sportów Azjatyckich Atemi Bielsko Biała oraz Polski Związek Karate, a także miejscowy samorząd.
W turnieju wzięło udział 1326 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów, gdzie rozegrano ponad 2000 konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, zarówno w Kata, jak też i Kumite (walkach wolnych). Walki rozgrywano przez 3 dni, na ośmiu tatami, gdzie można było zobaczyć i podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi i odległej Dominikany. POLISH OPEN jest obecnie drugim w Europie, po włoskim VENICE CUP, tak dużym turniejem Karate WKF, a nie zaliczającym się do prestiżowego cyklu Karate 1 Premier League.
W turnieju tym wzięła udział także nasz reprezentacja z KS Samuraj Lubań – Oliwia Sławińska oraz Jacek Jaworski, który jednocześnie reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej w karate masters. Oliwia Sławińska jest bardzo dobrze zapowiadającą się i wszechstronnie uzdolnioną zawodniczką, zarówno w Kumite, jak też i Kata i która zbiera swoje pierwsze doświadczenia na tak prestiżowych i międzynarodowych zawodach. Stoczyła swoje pierwsze walki, walcząc bardzo dzielnie i ostatecznie ulegając w eliminacjach zawodniczce ze Słowenii Veronice Helferovei. Obecnie jest zgłoszonym przedstawicielem klubu na najlepszego sportowca miasta Lubań.
Natomiast zmagania sportowe Jacka Jaworskiego trwały przez dwa dni i po raz kolejny pokazał swoją doskonałą formę i przygotowanie motoryczne. W pierwszym dniu zawodów startował w konkurencji Kata indywidualnym Masters, zajmując ostatecznie III miejsce. W drugim dniu turnieju walczył w kumite indywidualnym Masters Open, pokonując na swej drodze reprezentanta Atemi Bielsko Biała Pawła Arczyńskiego oraz reprezentanta Dominikany Sandro Naletto, przegrywając walkę finałową z reprezentantem Polski Zdzisławem Mituła i zajmując ostatecznie II miejsce.
Jest to niewątpliwie kolejny duży sukces naszego reprezentanta, w rankingu największej, światowej federacji karate – WKF (World Karate Federation), która po raz pierwszy będzie reprezentować środowisko Karate na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.
Zarząd
KS Samuraj Lubań

































