POLISH OPEN GRAND PRIX - BIELSKO BIAŁA 2017

  • 1
    1

W dniach 13-15.10.2017 r. w pięknej  hali pod Dębowcem w Bielsku Białej odbył się największy w Polsce międzynarodowy turniej Karate olimpijskiego WKF -  POLISH OPEN GRAND PRIX 2017. Organizatorem turnieju był Klub Sportów Azjatyckich Atemi Bielsko Biała oraz  Polski Związek Karate, a także miejscowy samorząd.


W turnieju wzięło udział 1326 zawodników, reprezentujących 160 klubów z 29 krajów, gdzie rozegrano ponad 2000 konkurencji w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych, zarówno w Kata, jak też i Kumite (walkach wolnych). Walki rozgrywano przez 3 dni, na ośmiu tatami, gdzie można było zobaczyć i podziwiać rywalizację zawodników m.in. z Japonii, Francji, Anglii, Szkocji, Danii, Norwegii, Chorwacji, Włoch, Malty, Ukrainy, Białorusi i odległej Dominikany. POLISH OPEN jest obecnie drugim w Europie, po włoskim VENICE CUP, tak dużym turniejem Karate WKF, a nie zaliczającym się do prestiżowego cyklu Karate 1 Premier League.
 
 
W turnieju tym wzięła  udział także nasz reprezentacja z KS Samuraj Lubań – Oliwia Sławińska oraz Jacek Jaworski, który jednocześnie reprezentował Polskę, jako członek kadry narodowej w karate masters. Oliwia Sławińska jest  bardzo dobrze zapowiadającą się i wszechstronnie uzdolnioną zawodniczką, zarówno w Kumite, jak też i Kata i  która zbiera swoje pierwsze doświadczenia na tak prestiżowych i międzynarodowych zawodach. Stoczyła swoje pierwsze walki, walcząc bardzo dzielnie i ostatecznie ulegając w eliminacjach zawodniczce ze Słowenii Veronice Helferovei. Obecnie jest zgłoszonym przedstawicielem klubu na najlepszego sportowca miasta Lubań.  

Natomiast zmagania sportowe Jacka Jaworskiego trwały przez dwa dni i po raz kolejny pokazał swoją doskonałą formę i przygotowanie motoryczne. W pierwszym dniu zawodów startował w konkurencji Kata indywidualnym Masters, zajmując ostatecznie III miejsce. W drugim dniu turnieju walczył w kumite indywidualnym Masters Open, pokonując na swej drodze reprezentanta Atemi Bielsko Biała Pawła Arczyńskiego oraz reprezentanta Dominikany Sandro Naletto,  przegrywając  walkę finałową z reprezentantem Polski  Zdzisławem Mituła i zajmując ostatecznie  II miejsce.

Jest to niewątpliwie kolejny  duży sukces naszego reprezentanta,  w rankingu największej, światowej federacji karate – WKF (World Karate Federation), która po raz pierwszy będzie reprezentować środowisko Karate na Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.


 
                                                                                                    Zarząd
                                                                                           KS Samuraj Lubań
 
 

  • 1
    1
  • 4
    4
  • 5
    5
  • 6
    6
  • 7
    7
  • 8
    8
  • 9
    9
  • 10
    10
  • 11
    11
  • 12
    12
  • 13
    13
  • 14
    14
  • 15
    15
  • 16
    16
  • 17
    17
  • 18
    18
  • 19
    19
  • 20
    20
  • 21
    21
  • 22
    22
  • 23
    23
  • 25
    25
  • 26
    26
  • 27
    27
  • 28
    28
  • 29
    29
  • 30
    30
  • 31
    31
  • 32
    32
  • 33
    33
Data: 17.10.2017 r.
Logo