ROK 2012

        PUCHAR POLSKI W KARATE WE WROCŁAWIU
01.12.2012 r.


W dniu 01.12.2012 r. odbył się Puchar Polski w Karate Shotokan na terenie pięknych obiektów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Turniej zorganizował Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich Budokan. W zawodach uczestniczyło 1961 zawodników niemal z całej Polski, w tym z tak dużych ośrodków jak Wrocław, Łódź Bydgoszcz, czy Legnica.

W zawodach tych uczestniczyła także liczna reprezentacja UKS Samuraj Lubań w składzie - Szymon Gałusza, Mateusz Harasimiuk, Kalina Maszewska, Jakub Jaworski, Michał Zatoka, Alicja Kulińska, Hanna Medyńska, Mateusz Żbikowski, Karol Wrześniewski, Emilia Moczydlak, Dawid Zatoka, Miriam Dereczenik, Jakub Stabryn, Wojciech Dąbrowicki, Jakub Wiśniewski, Nina Maszewska, Arkadiusz Warygam, Amanda Lencewicz, Sylwia Smajda, Katarzyna Ziólkowska oraz trener Jacek Jaworski.

Były to zawody stylowe w Karate Shotokan, w których także startowali zawodnicy Karate Goju - Ryu, zarówno w Kata, jak też Kumite. Turniej rozegrano według przepisów PZK, składające się z 22 konkurencji. Zawodnicy z UKS Samuraj Lubań startowali niemal me wszystkich konkurencjach, gdyż najmłodszy zawodnik maił 6 lat a najstarszy 33 lata.

W zawodach tych zawodnicy z UKS Samuraj Lubań wywalczyli aż 6 medali, tym samym plasując się na 13 pozycji w rankigu .


Wyniki zawodników z UKS Samuraj Lubań :

1. Mateusz Harasimiuk - 3 m w Kata indywidualnym;
2. Emilia Moczydlak - 3 m w Kumite indywidualnym;
3. Amanda Lencewicz - 3 m w Kata indywidualnym;
4. Sylwia Smajda - 3 m w Kata indywidualnym;
5. Tomasz Podbucki - 3 m w Kata i 3 m w Kumite

(obecnie startujący w barwach Budokan Wrocław, ze względu na podjęte studia we Wrocławiu.

Zarząd UKS Samuraj Lubań pragnie serdecznie podziękować rodzicom zawodników z tego klubu za pomoc w organizacji wyjazdu, partycypowaniu w kosztach i sprawowania samej opieki na dziećmi. Szczególne podziękowania dla rodziców a m. in. Stefana Zatoka, Mateusza Żbikowskiego, Patrycji Maszewskiej, Małgorzaty Hercuń, Andrzeja Wrześniewskiego i Państwu Gałusza . Ponadto gorące podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym jest prowadzona codzienna działalność szkoleniowa, a m.in. Gminie miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 4 w Lubaniu, Dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach, Firmie Z.H.U.P Zodiak Lubań oraz Stacji Kontroli Pojazdów Lubań ul. Zgorzelecka 18, Firmie Wydobywania i Uszlachetniania Żwiru i Piasku - Radostów Średni, Firmie Uniwersal PPHU SC z siedzibą w Lubaniu na ul. Zgorzeleckiej 51 i innym.

Prezes
UKS Samuraj Lubań
mgr Jacek Jaworski
IV DAN

      VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w Karate
Mysłakowice 10.11.2012 r.


W dniu 10.11.2012 r. odbyły się VIII Mistrzostwach Powiatu Jeleniogórskiego w Karate w Mysłakowicach dzieci i młodzieży. W zawodach tych uczestniczyło 65 zawodników z jedenastu klubów i sekcji m. in. z Kowar, Mysłakowic, Łomnicy, Karpnik, Jeleniej Góry, Lubania, Pisarzowic, Oleśnicy, Bierutowa i Wrocławia. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mysłakowicach, w siedmiu grupach wiekowych oraz w dwóch kategoriach - w Kumite (walkach) oraz w Kata (wykonywaniu form). Organizatorem turnieju był klub KS Funakoshi Shotokan Karate z Kowarach, UKS Pałac Mysłakowice i ZSSPiG Mysłakowice.

W zawodach tych uczestniczyła także liczna, 14 osobowa reprezentacja z UKS Samuraj Lubań - z Sekcji Karate Pisarzowice oraz z Sekcji Karate Lubań, pod kierownictwem trenera Jacka Jaworskiego, któremu towarzyszyły instruktorki z klubu - Katarzyna Ziółkowska oraz Sylwia Smajda.

Wszyscy z "samuraja" zasługują na wyróżnienia i gorące słowa uznania. Walczyli odważnie i godnie, z dużym poświęceniem, zdobywając tym samym aż 19 medali.

Wyniki zawodników z UKS Samuraj Lubań

Na szczególne słowa uznania zasługują: Mateusz Harasimiuk, Emilia Moczydlak, którzy zdobyli po 2 złote medale zarówno w Kata, jak też w Kumite, w tym Emilia Moczydla uznana została za najlepszą zawodniczkę turnieju. Bardzo ładny także mieli występ pozostali zawodnicy - Jakub Jaworski, Miriam Dereczenik, Jakub Wiśniewski, Kalina Maszewska, Alicja Kulińska, Dawid Zatoka, Nina Maszewska zdobywając po dwa medale w różnych barwach oraz Michał Zatoka zdobywając złoty medal w Kata, Karol Wrześniewski srebrny medal w Kata i Wojciech Dąbrowicki wywalczając brązowy medal w Kumite.

Zarówno Jacek Jaworski, jak też Katarzyna Ziółkowska oraz Sylwia Smajda wcielali się w rolę sędziów i sędziowali także poszczególne konkurencje.

Zarząd UKS Samuraj Lubań pragnie serdecznie podziękować rodzicom za pomoc i partycypowanie w kosztach tego wyjazdu a także Wszystkim sponsorom, dzięki którym jest prowadzona codzienna działalność szkoleniowa, a m.in. Gminie miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Firmie Z.H.U.P Zodiak Lubań oraz Stacji Kontroli Pojazdów Lubań ul. Zgorzelecka 18, Firmie Wydobywania i Uszlachetniania Żwiru i Piasku - Radostów Średni, Firmie Uniwersal PPHU SC z siedzibą ul. Zgorzelecka 51 w szef wyszkolenia Lubaniu i innym.

Prezes
UKS Samuraj Lubań
mgr Jacek Jaworski
IV DAN

         Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate - 24.11.2012 Ceska Lipa


W dniu 24.11.2012 r. reprezentacja UKS Samuraj Lubań gościła w malowniczej miejscowości Ceska Lipa w Czechach, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate Shotokan. W zawodach tych uczestniczyło 274 zawodników z 20 klubów. Ze względu na otwarty charakter turnieju, a także indywidualne zaproszenie od trenera kadry Czech Pawła Znamenacka, w zawodach tych uczestniczyło także 12 zawodników z UKS Samuraj Lubań, pod kierownictwem swoich selekcjonerów - Jacka Jaworskiego i Roberta Banach, reprezentując tym samym barwy Polski i Dolnego Śląska


Były to zawody jednodniowe, według przepisów FSKA, składające się z czterech konkurencji:

-kata indywidualnego;
- kata drużynowego ( trzech zawodników);
- kata duo ( dwóch zawodników);
- modelowe sytuacje - realna walka przed atakiem napastnika.

Zawodnicy z UKS Samuraj Lubań wywalczyli aż 9 medali, tym samym zdobywając międzynarodowe w-ce mistrzostwo Czech !


Wyniki zawodników z UKS Samuraj Lubań :

1. Hanna Medyńska - 2 m w Kata indywidualnym;
2. Arkadiusz Waryga - 3 m w Kata indywidualnym;
3. Arkadiusz Waryga i Patryk Jarosz - 3 m w Kata duo;
4. Patryk Jarosz - 3 m w Kata indywidualnym;
5. Katarzyna Ziółkowska, Amanda Lencewicz, Sylwia Smajda - 3 m w Kata drużynowym;
6. Sylwia Smajda - 3 m w Kata indywidualnym.

Zarząd UKS Samuraj Lubań bardzo dziękuję pozostałym reprezentantom klubu- Jakubowi Wiśniewskiemu, Jakubowi Jaworskiemu, Dawidowi Zatoka, Michałowi Zatoka i Mateuszowi Żbikowskiemu za godne reprezentowanie kraju i dobrego ducha walki.

Prezes
UKS Samuraj Lubań
mgr Jacek Jaworski
IV DAN

       Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan FSKA – Karpacz 2012

W dniach 25-26.02.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan FSKA w Karpaczu, poprzedzone seminarium szkoleniowym w Kowarach. Zorganizowały je wspólnie Funakoshi Shotokan Karate Association Poland, Polski Związek Karate, Dolnośląski Związek Karate oraz Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate przy wsparciu regionalnych i lokalnych instytucji oraz władz samorządowych.

Reprezentanci z UKS Samuraj Lubań

Treningi prowadzili Wacław Antoniak 7 dan – prezes Polskiego Związku Karate w Warszawie oraz sensei’owie Paweł Piepiora 5 dan i nasz lubanianin Jacek Jaworski 4 dan. W ramach seminarium karate prezes PZK Wacław Antoniak przeprowadził egzamin na stopnie mistrzowskie dan (czarny pas). Odbył się także kurs sędziowski FSKA, którego uczestnicy w wyniku zdanego egzaminu otrzymali międzynarodowe uprawnienia sędziowskie.

Na imprezę przybyli zawodnicy, sędziowie i działacze z całego kraju. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło prawie 300 zawodników z 34 klubów sportowych. Imprezę transmitowano na żywo przez sieć Internet a także przez inne telewizje.

Klub UKS Samuraj Lubań reprezentowało 25 zawodników, którym towarzyszyli ich rodzice, dziadkowie, przyjaciele oraz trenerzy – Jacek Jaworski, Andrzej Brzozowski i Katarzyna Ziółkowska. Zarówno Andrzej Brzozowski, jak też i Jacek Jaworski podczas tych zawodów – byli także oddelegowani i sprawowali funkcję sędziów prowadzących walki.

Wszyscy reprezentanci UKS Samuraj Lubań byli bardzo dzielni, odważni i godnie bronili naszych barw, stawiali czoła doborowym zawodnikom. Zgodnie z wypowiedziami lubańskich trenerów, miano najodważniejszego zawodnika należy się dla najmłodszego reprezentanta UKS Samuraj Lubań – Szymona Gałusza, który bez żadnych skrupułów nacierał na swojego przeciwnika, o wiele wyższego i o 3 lata starszego. Co prawda uległ mu przegrywając na punkty, jednak godnie bronił honoru małego samuraja.

Reprezentanci z UKS Samuraj Lubań w trakcie zmagań – Szymon Gałusza, Karol Kleszczyński oraz rodzice Stefan Zatoka i Anna Gałusza.

Bardzo piękne także stoczyli swoje walki: Dawid Zatoka, Miriam Dereczenik, Mikołaj Medyński czy też Damian Ludziak przechodząc dwie rundy, ulegając zawodnikom w ćwierć finale. Bardzo dobrze walczyła także Emilia Moczydlak, plasując się ostatecznie na IV miejscu.

Nie mniej miło jest nam poinformować, iż nasze seniorki w składzie : Katarzyna Ziółkowska, Sylwia Smajda i Amanda Lencewicz wywalczyły w-ce Mistrzostwo Polski w Kumite drużynowym, ulegając jedynie elitarnej drużynie z Budokan Wrocław

Reprezentantki UKS Samuraj Lubań – Sylwia Smajda, Amanda Lencewicz i Katarzyna Ziókowska.

Godnie także walczyli reprezentanci seniorów starszych - Andrzej Brzozowski, powalając kilka krotnie swojego przeciwnika na matę, ulegając w ćwierćfinale aktualnemu mistrzowi Europy a także Jacek Jaworski, który w swojej kategorii wiekowej w Kumite zajął ostatecznie III miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

Kumite – Jacek Jaworski z Tomaszem Grąbczewskim.

Jak sam twierdzi, co prawda przegrał swoją walkę, ale miał godnego i dostojnego rywala- legendę polskiego Kumite, wielokrotnego mistrza Polski, Świata i Europy - Tomasza Grąbczewskiego.

Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować swoim sponsorom, w tym Gminie miejskiej Lubań, panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Słowińskiemu, rodzicom naszych podopiecznych za ich dowóz na zawody, doping, pomoc w sprawowaniu opieki i partycypowania w kosztach tych zawodów.