Gala Sportowa na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska.

W dniu 25.01.2014 r. w majestatycznej Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się Gala Sportowa , na której rozstrzygnięto konkursu na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska, zorganizowanym przez redakcję Gazety Wrocławskiej. Galę otworzył Redaktor Naczelny tejże gazety wraz z marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. W balu tym uczestniczyło wielu wybitnych i znanych sportowców klasy międzynarodowej, mistrzów olimpijskich, Świata i Polski, jak Maja Włoszczowska, Renata Mauer-Różańska, Józef Tracz, Maciej Zieliński czy Rafał Kubacki.

W trakcie tej gali ogłoszono także wyniki konkursów gazet regionalnych na najlepszego sportowca regionu. Tak więc w imprezie tej uczestniczyli także reprezentanci miasta Lubania, finaliści konkursu na najlepszego sportowca roku 2013 zorganizowanego przez Gazetę Wojewódzką - Jacek Jaworski z klubu UKS Samuraj Lubań (Karate Shotokan) oraz Rafał Kusto z klubu Orka Lubań (pływanie), wraz z trenerem Adamem Musiał oraz Burmistrzem miasta Lubań Arkadiuszem Słowińskim.

Według Plebiscytu Gazety Wojewódzkiej, sportowcem Roku 2013 na terenie Powiatu Lubańskiego, Zgorzeleckiego i Bolesławieckiego został reprezentant Klubu Sportowego Samuraj Lubań - Jacek Jaworski, który zarazem jest nie tylko czynnym zawodnikiem Karate ale także i trenerem. Z rąk Burmistrza Miasta Lubania Arkadiusza Słowińskiego otrzymał pamiątkowe wyróżnienie.

Warto w tym momencie przypomnieć, iż Jacek Jaworski jako zawodnik, startując zarówno w Kumite, jak i też w Kata, w trakcie swojej bogatej kariery zawodniczej, ma na swoim koncie dość znaczne osiągnięcia :

Ponadto jest wychowawcą wielu zawodników, którzy na arenie ogólnopolskiej i światowej zdobyli szereg medali, wielokrotnie stając na podium.